Theme Settings

Mode Layout
Theme color
Choose your colors
Background Color:
Reset

a

Jak prawidłowo napełnić balony helem i które się do tego nadają?


Balony napełniane helem

Od wielu lat są nieodzownym elementem dekoracyjnym na różnego rodzaju imprezach – zarówno urodzinowych czy weselnych, jak i firmowych eventach. Cieszą oczy dzieci, a także dorosłych. Warto więc, żeby były trwałe i długo unosiły się w powietrzu –  a do tego najlepiej wykorzystać hel. Mowa oczywiście o balonach! Jednak czy wszystkie typy balonów można napełniać helem i ile to kosztuje? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Jakie balony wybrać do napełniania helem?

Zastanawiasz się, czy zwykły balon można napełnić helem? Co do zasady tak, ale nie wszystkie balony uniosą się bardzo wysoko. Niektóre z nich mogą szybko opadać na ziemię albo utrzymywać się tylko nieznacznie nad podłogą. Do takiej sytuacji z całą pewnością nie można dopuścić na tak ważnych imprezach, jakimi są wesele, kinderbal czy rocznica ślubu. Ważne jest to, żeby waga balonu była mniejsza niż ciężar helu, który go wypełnia. 

Musisz uwzględnić wielkość i ciężar balonowych dekoracji. Balony lateksowe są dużo mniejsze od tych foliowych, więc zmieści się w nich dużo mniej gazu. Balon musi być na tyle duży, żeby hel był w stanie unieść go w powietrzu. Napełnianie małych balonów helem nie ma zwykle większego sensu – po kilku godzinach i tak on się z nich ulatnia. Dlatego najlepiej nadmuchać je powietrzem, a hel pozostawić dla dużych balonów z folii, w których ten gaz utrzymuje się o wiele dłużej. 

W tej kategorii produktów szczególnie polecamy balony w kształcie:

  • liter, z których można stworzyć piękne napisy,
  • serca,
  • kuli,
  • cyfr,
  • innych ciekawych figur.

Takie dekoracje unoszą się wysoko, wzbudzając zainteresowanie gości. Pamiętaj, żeby dobrze zawiązać napełnione balony.

Ile wytrzymuje hel w balonach?

Odpowiedź jest prosta – zależy to od szczelności materiału, z jakiego je wykonano. Lateks jest o wiele mniej szczelny niż folia. Dlatego hel szybko ucieka z balonów gumowych – może to nastąpić już po 4-5 godzinach. Wersje foliowe dłużej unoszą się w powietrzu – hel trzyma się w nich nawet od kilku do kilkunastu dni.

Jednak nie zniechęcaj się do balonów lateksowych. Znamy skuteczny sposób, żeby przedłużyć ich wypełnienie! Wystarczy pokryć powłokę balonu specjalnym żelem, który zwiększy jej szczelność. Dzięki temu hel nie znajdzie tak łatwo ujścia. Uwaga – na pewno nie utrzyma się w nim tyle czasu, co w balonie z folii. Jeśli organizujesz domówkę w kameralnym gronie, z pewnością będzie to dobre i atrakcyjne cenowo rozwiązanie. Wybór należy tylko do Ciebie!

Balony z helem

Jak odpowiednio wypełnić balony helem?

To, ile kosztuje napełnianie balonów, w dużej mierze zależy od tego, ile dekoracji masz do napełnienia. Dobrym rozwiązaniem jest więc zakup butli z gazem i napełnienie balonów we własnym zakresie. Dlaczego warto to zrobić? Jeśli planujesz napełnić helem balony lateksowe, możesz zrobić to w dowolnej chwili – tak, aby odpowiednio długo unosiły się nad powierzchnią ku uciesze wszystkich uczestników imprezy. Po drugie, duże balony foliowe łatwiej przechowasz, gdy będą złożone przed planowaną imprezą.

Nie wiesz, jak napełnić balony helem? W naszej ofercie znajdziesz butle z gazem o pojemności około 14 litrów. Za pomocą jednego takiego zestawu napełnisz 100 i więcej balonów zależnie od ich wielkości. Uważaj, żeby nie przesadzić z wtłoczeniem helu! Może to spowodować rozerwanie powłoki balonu. Butla z helem, którą polecamy, jest jednak bardzo prosta w obsłudze. Na pewno sobie z poradzisz z jej obsługą! Koniecznie korzystaj z instrukcji, którą dołączamy do produktu. Zapoznaj się z nią przed użyciem zestawu – wtedy będziesz mieć gwarancję, że wszystko przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Najlepsze akcesoria imprezowe kupisz na Balony.pl!

Mamy nadzieje, że po przeczytaniu tego artykułu, wiesz już, jak napełnić balony helem. W naszym sklepie Balony.pl znajdziesz wszystko, żeby zrobić to samodzielnie, szybko i tanio. Kupisz u nas nie tylko hel i dmuchańce na różne okazje, ale również inne akcesoria imprezowe, takie jak:

  • patyczki, 
  • wstążki,
  • czy stroje na bal przebierańców. 

Nie zapomnij o zamówieniu obciążników do balonów. Dzięki temu nie musisz się martwić, że po napełnieniu helem odlecą w nieznanym kierunku! Zapoznaj się więc z ofertą naszego sklepu. Wszystkie akcesoria i dekoracje zamówisz bez wychodzenia z domu. Zapraszamy do kontaktu i życzymy udanych zakupów!